Të shtëna janë raportuar në Louisville, Kentaki ku policia ka konfirmuar viktima të shumta.

Departamenti i Policisë Metro të Louisville tha në Twitter se po i përgjigjej një “agresori aktiv”.

Lidhur me rastin qytetarëve iu është kërkuar të qëndrojnë një pjese të East Main.

Pamjet nga vendi i ngjarjes duket se tregojnë policinë e armatosur rëndë duke rrethuar një pronë komerciale në zonë.

Policia të dalë së shpejti me një konferencë për shtyp.

Pamjet e raportimeve nga vendi i ngjarjes tregojnë një prani të madhe të policisë, derisa pronat e shkatërruara kishin xhama të dëmtuar dhe pajisje mjekësore të hedhura në një vend.

Incidenti ndodhi në zonën qendrore të Louisville, afër stadiumit të bejsbollit “Louisville Slugger Field” dhe disa blloqe nga Qendra Ndërkombëtare e Konventave në Kentaki dhe Qendra Muhammad Ali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Komisioni për Legjislacion miraton Projektligjin që lejon gjykimin në mungesë të krimeve të luftës

Komisioni për Legjislacion ka miratuar Projektligjin për plotësim-ndryshimin e Kodit të Procedurës…

Përfundon dëgjimi i dëshmitarit të fundit në gjykimin ndaj Gucatit dhe Haradinajt në Hagë

Dëshmitari ekspert i mbrojtjes së Nasim Haradinajt ka përfunduar dëshminë e tij…

Pas lajmit të rremë për tërmetin dy gazetarë shoqërohen në polici

Dy gazetarë janë shoqëruar në polici pas lajmit të rremë se një…

Gjykata Penale “ngrin” pasurinë e pronarit të bankës Eurostandard Trifun Kostovski

Gjykata Penale ngriu pasurinë e biznesmenit Trifun Kostovski, pronar i Bankës së…

ASH-AAA me 5 ankesa në KSHZ për Komunën e Dibrës

A do të ketë sërish rivotim në Dibër, pasi që Aleanca për…