Dy persona janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri në rrugën “Ahmet Krasniqi” në Prishtinë.

Këtë lajm e ka bërë të ditur zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 22:30, kemi marrë informatën për të shtëna me armë në rrugën ‘Ahmet Krasniqi’ në Prishtinë. Bazuar në të dhënat fillestare, raportohet për dy persona të plagosur, të cilët janë dërguar për tretman mjekësor. Lidhur me këtë rast policia ka identifikuar një person të dyshuar”, ka thënë ajo.

Sipas saj, aktualisht hetuesit policorë, janë në kërkim të tij dhe kanë nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Personat që kanë kaluar COVID e që janë vaksinuar mund të jenë imunë gjatë gjithë jetës

Mes paralajmërimeve të shumta mbi variantet e reja të koronavirusit, dy studime…

24 vjet nga beteja historike në Prekaz, sot nis Epopeja e UÇK-së

Sulmin e gjerë që e kishte ndërmarrë Serbia në Drenicë për të…

NATO: Nuk ka stabilitet për aq kohë sa Moska shkel ligjin ndërkombëtar

Drejtuesit e vendeve të NATO-s dënuan sot kërcënimin në rritje të përfaqësuar…

Kosova pjesë e stërvitjeve të NATO-s

Kosova do të jetë pjesë e 26 shteteve në njërin prej ushtrimeve…

Shefi i diplomacisë austriake, sot në Shkup

Ministri federal për Evropën, Integrimin dhe Punë të Jashtme të  Republikës së…