Mbrëmja e së dielës u shoqërua me incidente dhe përleshje të shumta

Një 15-vjeçar ka humbur jetën dhe tre persona të tjerë janë plagosur pas të shtënave me armë në SHBA të dielën mbrëma.

Sipas policisë, ngjarja ndodhi në Uashington DC, në zonën veriperëndimore të kryeqytetit, pranë Festivalit të Muzikës Moechella.

Autoritetet atje bëjnë me dije se  gjatë mbrëmjes u shënuan një sërë incidentesh dhe përleshjesh çfarë bëri që disa njerëz të plagoseshin.

Mësohet se në zonë u gjetën disa armë zjarri njëra prej tyre nga një prej viktimave të të shtënave. Asnjë nga viktimat nuk është identifikuar  dhe ende nuk ka asnjë të dyshuar.

Në rrjetet sociale u postuan edhe video të ngjarjes së rëndë ku mund të vërehet kaosi dhe njerëzit e frikësuar të cilët përpiqen të largohen nga vend i ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Autoritetet në tre rajone të Ukrainës raportojnë për sulme ruse

Siç është raportuar nga mediet e huaja, sulmet me raketa kanë goditur…

Vritet një 23-vjeçar në Mitrovicë dhe plagosen dy të tjerë

Një 23-vjeçar ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga arma…

Zyrtarët ukrainas raportojnë për “mbyllje të të gjitha komunikimeve” në Kherson

Zyrtarët ukrainas po raportojnë një “mbyllje të të gjitha komunikimeve” në rajonin…

Presidenti Biden: Mizori e tmerrshme nga Rusia në Kramatorsk

Presidenti amerikan Joe Biden ka dënuar sulmet me raketa të Rusisë në…