Një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur pas një sulmi me armë në hotelin Hampton Inn në Dearborn, Michigan.

Autori ende nuk është arrestuar, ndërsa gjysmë ore pasi ka hapur zjarr për herë të parë ka vazhduar të qëllojë.

Të shtënat kanë nisur nga një dhomë në katin e tretë të hotelit.

Forca të shumta policie ndodhen në vendngjarje për të kontrolluar situatën.

Në një postim në Twitter, policia lokale thotë se ka një “skenë aktive të të shtënave” dhe thekson se është një “situatë e rrezikshme”.

Në zonë kanë mbërritur autoambulancat dhe makinat e patrullës, ndërsa banorëve u është dhënë urdhër evakuimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pas sulmit në Ujman, EULEX-i shton patrullimet në veri

Shefi i Misionit të BE-së për Sundimin e Ligjit në Kosovë, Lars-Gunnar…

KRRE do të vendosë për çmimet e reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energji dhe Shërbime të Ujit (KRRE) sot do të…

Helikopterët e ushtrisë serbe fluturuan pranë kufirit me Kosovën, eksperti i sigurisë e konsideron tentim agresioni

Tre helikopterë të forcave të armatosura serbe janë parë sot pasdite duke…

Plani i Qeverisë Kurti për dialog me Serbinë

Qeveria e Republikës së Kosovës e udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti, ka…

“Reketi”, VMRO-ja kërkon arrestimin e Zaevit dhe Janevës

Pas publikimit të video incizimeve të rastit “Reket”, partia opozitare VMRO DPMNE…