Tre persona u vranë dhe dy të tjerë mbetën të plagosur nga të shtënat masive në një klub nate në Kansas City , Misuri në orët e para të së dielës.

Incidenti fatal është të paktën i pesti i të shtënave masive në SHBA këtë fundjavë, duke çuar numrin total të të shtënave masive në Amerikë në më shumë se 230 këtë vit, ose të paktën një çdo ditë në 2023.

Policia në Kansas City iu përgjigj të shtënave në Klymax Lounge rreth orës 1:25 të mëngjesit gjatë një performance të reperit Nutty Still Gassin’, sipas zyrtarëve.

Dy viktimat u shpallën të vdekur në vendngjarje. Një viktimë u gjet jashtë sallës së pritjes dhe e dyta u zbulua brenda, sipas policisë.

Personi i tretë vdiq në spital.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rusia pranon se ka pësuar humbje të rëndësishme ushtarake në Ukrainë

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov pranoi shkurtimisht të enjten se Rusia kishte…

Shkup, akuza ndaj një gazetari për nxjerrje të sekreteve zyrtare

Prokuroria publike e Maqedonisë së Veriut të marten ka ngritur akuza ndaj…

Filipçe: Gjatë festës së Bajramit dhe Pashkëve propozojmë të mos ketë orë policore

Vaksinimi po rrjedh mirë këtu në Sallën A1 Arena në Boris Trajkovski.…

Shkeljet gjatë fushatës zgjedhore, PZAP shqipton gjoba për LDK-në, PDK-në dhe AAK-në

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), ka shqyrtuar 9 ankesa të…

Mbyllet për publikun seanca në rastin ku Gani Geci po akuzohet për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit

Në rigjykimin për rastin ku Gani Geci po akuzohet për vrasjen e…