Tre persona u vranë të enjten pas disa të shtënave në një fabrikë prodhimi në Smithsburg dhe një punonjës i shtetit u qëllua në shpatull.

Një burim federal i zbatimit të ligjit tha për CNN se të paktën tre persona janë vrarë.

Columbia Machine është një prodhues i pajisjeve të produkteve të betonit, sipas faqes së tyre të internetit. Smithsburg është rreth 130 kilometra në perëndim të Baltimores.

I dyshuari është qëlluar në vendngjarje nga policia, raporton nypost.

Ligjvënësi amerikan, David Trone, distrikti i të cilit përfshin qytetin, tha se ai po monitoronte “të shtëna masive” në Smithsburg.

“Ne jemi duke monitoruar në mënyrë aktive të shtënat masive në Smithsburg tani dhe zyra jonë është në kontakt me zyrtarët në terren”, shkroi ai.

“Nëse jeni vendas, ju lutemi qëndroni larg zonës ndërsa zbatimi i ligjit po përgjigjet”, tha ai.

Zyra e Byrosë së Alkoolit, Duhanit, Armëve të Zjarrit dhe Eksplozivëve në Baltimore raportoi se agjentët specialë po e ndihmojnë zyrën e sherifit rreth hetimeve për incidentin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Plagosje me armë zjarri në Prishtinë

Një person është plagosur me armë zjarri në lagjen “Dardania” në Prishtinë.Kështu…

Lëvizja Vetëvendosje: S’pranojmë asnjë kushtëzim për Asociacionin

Lëvizja Vetëvendosje është e palëkundur në qëndrimin kundër themelimit të Asociacionit të…

Shaqir Fetai me mision – të hapë filiale të UDB-së në diasporën tonë

Pa kaluar akoma dy muaj, dolën sheshit të palarat e Shaqir Fetait…

Pentagoni pret 90 ditë krizë në SHBA dhe kaos politik në disa vende

Pentagoni është duke llogaritur disa muaj krizë për shkak të koronavirusit në…

​Vritet në Ukrainë mercenari serb prorus, kishte vizituar edhe Mitrovicën

Në Lugansk të Ukrainës është vrarë serbi Stefan Dimitrijeviq, mercenar prorus në…