Të paktën tre persona kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi “shkatërrues” në bllokun e një ndërtese trekatëshe në Jersey.

Kryeministrja, Kristina Moore konfirmoi totalin e fundit në një konferencë për shtyp pas shpërthimit në orët e para të mëngjesit të së shtunës.

“Rreth disa” u raportuan të zhdukur pas shpërthimit në Haut du Mont në Pier Road në kryeqytetin e ishullit, Saint Heiler.

Policia e Shteteve të Jersey u thirr në vendngjarje në orën 4 të mëngjesit, me një person të shpallur të vdekur dhe dy të tjerë, të përshkruar si “të lënduar” u dërguan në spital për trajtim.

Flaka e ndezur nga shpërthimi fillimisht besohej se ishte shuar, derisa shërbimet e urgjencës kanë kryer “punë punë të rëndësishme” në vendngjarje.

Megjithatë të shtunën pasdite policia tha se ende ka shenja zjarri, duke shtuar se vendi mbetet “shumë i pasigurt”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Më 30 mars do të publikohen rezultatet e regjistrimit të popullsisë në Maqedoni

Drejtori i Entit Shtetëror për Statistika, Apostol Simovski, ka bërë të ditur…

10 raste të reja me virus dhe 7 viktima

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga…

Prishtinë: Qytetari godet me grusht policin brenda stacionit policor

Policia e ka arrestuar një person (mashkull) pasi i njëjti gjatë kërkimit…

Vrasja në Gadime të Ulët, dyshohet për të lënduar – arrestohet një person si i dyshuar kryesor

Një person dyshohet se ka vdekur si dhe disa të tjerë janë…

Spasovski: Diplomatët rus janë dëbuar për shkak se kanë dalë jashtë mandatit të tyre diplomatik

Ministria për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski për “ClickPlus” tha se diplomatët…