Të paktën nëntë persona kanë mbetur të vdekur të premten, pasi një shpërthim i madh shkatërroi Hotel Saratoga në Havana, Kubë, sipas televizionit shtetëror kuban.

Më herët të premten, zyrtarët kubanë thanë se një rrjedhje gazi mendohet të jetë shkaku i shpërthimit në Hotel Saratoga, shkruan CNN.

“Gjithçka tregon se shpërthimi u shkaktua nga një aksident”, tha Zyra Presidenciale Kubane në një postim në Twitter, duke shtuar se të paktën 30 persona janë shtruar në spital.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Qyteti i alfabetit pa shkolla shqipe

Sot, më 14 nëntor, janë mbushur 112 vjet që kur në Manastir…

“Qeveria furnizohet me automjete zyrtare, por jo dhe me zjarrfikëse dhe ambulanca”

Në vend të automjeteve zyrtare me lizing, dy milionë euro duhej të…

Konjufca: Qeverinë duhet ta bëjmë pa Listën Serbe

Anëtari i Kryesisë së Vetëvendosjes, Galuk Konjufca, ka thënë se qeveria e…

Zagrebi dhe Vjena kërkojnë hapjen e negociatave me Maqedoninë e V. e Shqipërinë

Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler…

Johnson premton më shumë mbështetje për Ukrainën në bisedën e tij telefonike me Zelenskyn

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, ka pasur bisedën e tij…