Të paktën 15 persona janë vrarë dhe rreth 20 të tjerë dyshohet se kanë mbetur nën rrënoja, pasi raketat ruse goditën një bllok apartamentesh në Chasiv Yar, një qytet në Ukrainën lindore, thanë zyrtarët ukrainas.

Pesë persona janë nxjerrë të gjallë. Numri i të vdekurve u dha nga një zyrtar ukrainas i shërbimeve të urgjencës.

Njëra anë e ndërtesës pesëkatëshe u copëtua, duke lënë rrënoja. Chasiv Yar është afër qytetit të Kramatorsk, në rajonin e Donetsk.

Guvernatori i rajonit, Pavlo Kyrylenko, tha se sulmi ishte kryer nga raketat ruse Uragan, raporton BBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Krijuesja e AstraZenecas: Koronavirusi do të kthehet në një ftohje të zakonshme

Krijuesja e vaksinës AstraZeneca, Dame Sarah Gilbert, ka thënë se koronavirusi ka…

Zv.ndihmës sekretari amerikan Palmer me mesazh të fortë për Shkupin nëse nuk pastrohet rasti ‘Haraç’

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Metju Palmer ka theksuar se nëse nuk…

Padia për Bexhetin, Anti-korrupsioni e ka dorëzuar nismën

29 ditë pas konstatimit se kryetari i Sarajit Blerim Bexheti duhet të…

Franca dërgon armë në Ukrainë për luftën me forcat ruse

Franca ka nisur armë dhe pajisje për të ndihmuar Ukrainën për luftën…