Ministria e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1085 teste, ndërsa janë regjistruar 125 raste të reja me Kovid-19. Në Shkup-46, Kumanovë-19, Shtip-17, Prilep-1, Tetovë-16, Strugë-7, Velës-3, Manasit-1, Ohër-5, Gostivar-6, Koçani-1, Delçevë-1 dhe Negotinë-2.

Në Institutin për shëndet publik janë regjistruar 8 pacientë të shëruar, ndërsa kanë ndërruar jetë 2 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Turqia sot dërgon ndihmë për përballje me koronavirusin

Turqia sot do t’i dërgojë Maqedonisë së Veriut ndihmë në materiale mjekësore…

Rusia humbi 73 tanke në rajonin e Donbasit

Ushtria ukrainase pretendon se ka shkatërruar të paktën 73 tanke ruse dhe…

Bastisje në Gostivar, arrestohen 7 persona

Nga ana e nëpunësve policorë të Zyrës së Jashtme për Çështje Kriminalistike…

Qendra ukrainase Kundër Dezinformimit: Politikani serb Djordje Vukadinoviq po e përhap propagandën e Kremlinit

Qendra ukrainase Kundër Dezinformimit ka njoftuar se politikani serb Djordje Vukadinoviq po…

Kolona ruse pranë Kievit është shpërndarë, dhe kjo është shenjë e keqe

Kolona prej dhjetëra kilometrash që qëndroi në vend për ditë të tëra…