Bekim Tateshi në ClickPlus refuzoi të japë parashikimin e tij, për atë, se çfarë efekti do të kenë masat e miratuara para muajit të shenjtë të Ramazanit dhe a duhet të lejohet falja e teravisë.

Ai përsëriti se masat janë të vonuara dhe se shteti nuk duhej të lejonte të ndodhte valën e tretë të pandemisë.

“Është një temë e ndishme, dhe unë nuk dua të jap parashikime. E udhës ishte të parashihet shumë më herët. Ne disa herë kemi thënë se nuk duhet të lejohet që shteti të hyjë në valën e tretë”, tha Tateshi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…