Në emisionin debativ në TV Shenja, kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, duke folur për valën e shpërnguljeve të shqiptarëve nga vendi tha se atë që Rankoviqi e arriti në Jugosllavi duke shpërngulur 200 deri në 300 mijë shqiptarë, të njejtën e bëri kreu i BDI-së Ali Ahmeti, pasi sërish 200 deri në 300 mijë shqiptarë u larguan nga vendi.

“Në kohën e Rankoviq janë shpërngulur 200 deri në 300 mijë shqiptarë dhe në kohën e Ali Ahmetit janë shpërngulur gjithashtu kanë ikur 200 deri në 300 mijë shqiptarë. Rezultati është i njejtë. Rankoviqi që ka arritur në kohë të Jugosllavisë të shpërngulen shqiptarë prej Maqedonie është 200 deri në 300 mijë. Periudha e Ali Ahmetit është e njejtë si e Rankoviqit. Pësëri 200 deri në 300 mijë shqiptarë janë shpërngulur prej Maqedonie. Këto janë fakte të pamohueshme”, u shpreh Taravari. /SHENJA/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

I ikën bashkëshortja nga shtëpia, burri i dëshpëruar kërkon ndihmën e policisë

Mbrëmë, në ora 21:00 në Sektorin për Punë të Brendshme Kumanovë, A.N.(45)…

SHBA rrit mbështetjen ushtarake për Ukrainën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë rritur mbështetjen e tyre ushtarake për…

Këshilli i komunës së Çashkës votoi nismën për hapjen e paraleles shqipe në shkollën fillore “Todor Janev”

Me 7 vota pro dhe 3 kundër në Komunën e Çashkës u…

Zelensky për mediat ruse: Ukraina e gatshme të pranojë statusin neutral për paqen

Duke folur me një grup gazetarësh rusë përmes një video-lidhjeje, Volodymyr Zelensky…

Akil Gjakova futet në top dhjetëshen e xhudistëve më të mirë në botë

Akil Gjakova është radhitur në top dhjetëshen e xhudistëve më të mirë…