I pyetur në ClickPlus në TV21 nëse ka mundësi që deputetë të BDI-së mos të votojnë riformatimin e Qeverisë aktuale, Arben Taravari nga Aleanca për Shqiptarët tha se nuk ka informacione të tilla.

Taravari thotë se presin ngjarje të rëndësishme brenda BDI-së. Ai thotë se ka pakënaqësi brenda anëtarësisë në BDI, por jo edhe prej eksponentëve të, siç tha ai “Grupit të Zjarrit”.

“Mendoj se ka pakënaqësi brenda anëtarësisë së BDI-së, prej anëtarëve të rëndomtë, nuk mendoj prej këtyre eksponentëve të cilët pinin duhan bashkë, ata veç e bënin lojën njëri me tjetrin. Ka hapësirë për të zgjeruar radhët tona”, tha mes tjerash Taravari.

“Në një periudhë e di se kishte Grupi i Zjarrit, por pastaj Grupin e Zjarrit i pash duke pirë duhan. Nuk e di nëse ka qenë krijesë e z. Ahmetit apo spontanisht, por sipas gjitha gjasave unë mendoj se ka qenë një lojë e brendshme”, tha mes tjerash Taravari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…