Arben Taravari në emisionin në T7 të Kosovës, tha se partia e Agim Nuhiut, pra BDI, është ajo që nëpërmjet Dibrës i ka ndihmuar të ik nga shteti Nikolla Gruevki.
“Tregoni opinionit se i keni ndihmuar Gruevskit të largohet nga Maqedonia nga Dibra”, i tha Taravari, Agim Nuhiut.
Taravari tha se shqiptarët për 20 vite nuk kanë parë ndryshim dhe janë të robëruar nga BDI-ja.
Poashtu gjatë emisionit ai tha se dy muaj më parë në Tetovë janë djegur gjallë 14 persona dhe askush nuk ka marrë përgjegjësinë për këtë ngjarje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Borell paralajmëron se takimi Kurti-Vuçiq mund të mbahet para verës

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme i Bashkimit Evropian, Josep Borell,…

Raufi: Dhuna ndaj “Grupit të Kumanovës” vazhdon nga viti 2015 (Video)

Për bastisjen e qelive të pjestarëve të “Grupit të Kumanovës” në burgun…

Itali e Greqi, çmimi i energjisë dyfish/ E gjithë Europa është në krizë për burimet e energjisë

Rritja e çmimit të gazit natyror po shkakton një krizë të re…

Sondazhi i Median: Shumica e çekëve e perceptojnë Rusinë si kërcënim për sigurinë e vendit

Shumica e qytetarëve çekë e perceptojnë Rusinë si një kërcënim për sigurinë…

Ndërroi jetë veprimtari Sejdin Lloga, bashkë me shokë ngriti flamurin shqiptar në Strugë në vitin 1968!

Ka ndërruar jetë në moshën 89 vjeçare, veprimtari dhe patrioti i shquar…