Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ka apeluar që qytetarët të shfrytëzojnë të drejtën e tyre që të dalin në zgjedhjet presidenciale të 21 prillit.

“Interes i shtetit dhe i qytetarit është që zgjedhjet të jenë të qeta dhe të lira. Apeloj qytetarët të shfrytëzojnë të drejtën e tyre të dalin më zgjedhje, ndërsa partive që të mbajnë llogari për vokabularin e tyre dhe për fushatë pozitive”, deklaroi Talat Xhaferi, kryetar i Kuvendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shpërthen zjarr në autostadën Shkup-Kumanovë, afër rafinerisë

Një vatër e re zjarri ka shpërthyer para pak minutash në rrugën…

Rusia ia dorëzon Ukrainës rreth 40 të burgosur

Rusia ia ka dorëzuar Ukrainës 41 të burgosur lufte si pjesë e…

Të paktën 15 të vrarë e 20 nën rrënoja, pasi Rusia godet një ndërtesë në Chasiv Yar

Të paktën 15 persona janë vrarë dhe rreth 20 të tjerë dyshohet…

Biden akuzon luftën në Ukrainë për inflacionin

Presidenti Joe Biden konfirmon se amerikanët janë “me të vërtetë, të dëshpëruar”…

Rusia: Sanksionet e reja të vendeve perëndimore ndaj Bjellorusisë janë të paligjshme

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova tha…