Dje në vendkalimin kufitar Tabanoc, zyrtarë policorë të stacionit policor Tabanovc kanë kontrolluar automjetin e pasagjerëve “Porsche Cayenne” me targa rumune, i drejtuar nga J.O. (60) nga Republika e Turqisë. Gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar para të gatshme të padeklaruara në vlerë prej 31.000 euro.

Paratë i janë dorëzuar Drejtorisë doganore, ndërsa personi është dorëzuar dhe ndaluar për procedurë të mëtutjeshme dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të bëhet parashtresë përkatëse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kryeministrja franceze i mbijeton mocionit

Kjo është prova e parë pasi Macron humbi shumicën absolute në parlament…

Sulmohet me armë zjarri kardinali që u dërgua nga Papa për ndihmë në Ukrainë

Kardinali Konrad Krajewski, i cili është dërguar nga Papa Françesku për të…

Pse Rusia dhe Ukraina po luftojnë kaq shumë për Bakhmutin?

Mbi 90 për qind e banorëve janë larguar, shumica e qytetit është…

Rusia po përdor municione me fosfor në Donbas

Trupat ruse kanë përdorur municione me fosfor në fshatin lindor Solovyove, deklaroi…

Spasovski: Njësia e Inteligjencës Financiare ka raportuar për rastin e Zekirit

Njësia e Inteligjencës Financiare e ka njoftuar MPB-në për rastin e ish-sekretarit…