Të enjten herët në mëngjes, një 38-vjeçar nga Kumanova ka sulmuar një punonjëse në spitalin e Kumanovës, në repartin Infektiv.

Policia e gjeti dhe e arrestoi, ndërsa MPB shtoi se ndaj sulmuesit është duke u përgatitur kallëzim penal, përcjell INA.

“Me datë 29.09.2022, në ora 01:40, zyrtarët policorë nga SPB Kumanovë kanë privuar nga liria shtetasin me inicialet F.J.(38) nga Kumanova, pasi me lëndë të mprehtë ka sulmuar dhe lënduar punonjësin e Departamentit Infektiv në Spitalin e Përgjithshëm të Kumanovës. Ai është ndaluar në Komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Mjeku shqiptar në Zvicër: 80% e pacientëve të hospitalizuar në spitalin që punoj janë shqiptarë, 90% e tyre të pa vaksinuar

Kryemjeku shqiptar në spitalin kantonal të Winterthurit, Zvicër, Naim Mehmeti ka shprehur…

BE me sanksione financiare ndaj Hungarisë, shkak korrupsioni

Komisioni Evropian ka bërë thirrje të dielën për ndërprerjen e fondeve në…

Zagrebi dhe Vjena kërkojnë hapjen e negociatave me Maqedoninë e V. e Shqipërinë

Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler…

Policia italiane ia konfiskon “arkitektit” të Putinit 141 milionë euro

Policia Financiare i ka konfiskuar pasurinë Lanfranco Cirillos, biznesmenit i cili njihet…

Reagime të ashpra nga Ukraina ndaj ‘propozimeve për lëshim të territoreve’ – i fundit vjen edhe nga Zelensky

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka hedhur poshtë sugjerimet që Kievi të hiqte…