Një autobus që po udhëtonte nga Peja për në Dortmund të Gjermanisë është sulmuar me gurë në Serbi.

Të gjithë udhëtarët që ishin në autobus janë mirë dhe nuk ka të lënduar nga ky incident.

Këtë për Klankosova.tv e kanë konfirmuar nga kompania turistike “Fadili Tours”.

“Rasti është i vërtetë dhe të gjithë udhëtarët janë mirë dhe nuk ka të lënduar. Nuk e dimë saktë se në cilin vend janë sulmuar. Por sulmi ka ndodhur në Serbi. Disa autobusë janë nisur sot për në Gjermani. Nuk e dimë saktë se cili prej tyre është sulmuar, por mund të konfirmojmë se vetëm një autobus është sulmuar.

“Të gjithë udhëtarët janë mirë janë duke u kryer procedurat ligjore që duhet dhe do të nisen për në Dortmund”, thanë nga kompania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pasojat e agresionit ushtarak të Rusisë ndaj Ukrainës/ Xhaçka në Bruksel, nis takimi i ministrave të jashtëm të NATO-s

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, merr sot pjesë…

Fajon: Ideja e vendosjes së kufijve të rinj jashtëzakonisht e rrezikshme, veçanërisht për Bosnjën

Anëtarja e Parlamentit Evropian, Tanja Fajon tha se “çdo ide e vendosjes…

Gjykata Speciale ia vazhdon paraburgimin Kadri Veselit

Ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit, i është vazhduar paraburgimi në…

SHBA, shkon në 569.405 numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirus në SHBA është rritur në…

Muhamed Zeqiri thotë se nuk ndjehet fajtor, Prokuroria thotë se do ta dëshmojë të kundërtën

Ish-sekretari i Qeverisë, Muhamed Zeqiri, në Gjykatën Themelore Penale të Shkupit sot…