Policia tajlandeze është ngritur në alarm pasi një person i armatosur ka hyrë në një qendër tregtare në kryeqytet dhe ka nisur të hapë zjarr ndaj personave të pranishëm.

Ngjarja është regjistruar në një nga zonat më të frekuentuara të Bangkokut, teksa raportimet flasin për viktima dhe të lënduar.Dinamika e ngjarjes është ende e paqartë, teksa ambulanca dhe forca të shumta policie kanë rrethuar zonën dhe iu kërkojnë banorëve të qëndrojnë brenda shtëpive të tyre, pasi situata është ende aktive.

Aktualisht në qendrën tregtare “Siam Paragon” dëgjohen ende të shtëna, teksa është ndërprerë dhe energjia elektrike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Borrell në Shkup: Pushtimi i Ukrainës, “sulm barbar i Putinit”

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian,…

Amerikani që vdiq në qeli “ishte ngrënë i gjallë nga insektet”

Një burrë që vdiq në një qeli burgu në Atlanta, “ishte ngrënë…

Shqiptarët e Amerikës dhe tensionet politike në SHBA

Si i shohin shqiptaro-amerikanët zhvillimet e fundit politike në SHBA në prag…

BE premton 500 milionë euro shtesë ndihmë ushtarake për Ukrainën

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka premtuar…

Italia shpall gjendjen e jashtëzakonshme në pesë rajone për shkak të thatësirës më të madhe në 70 vjet

Italia ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në pesë rajone veriore që rrethojnë…