Është sulmuar Konsullata e Nderit e Republikës së Shqipërisë në Ukrainë.

Kjo konsullatë ndodhet në qytetin e Kharkovit dhe sulmi ka ndodhur gjatë ditës së djeshme.

Lajmin për sulmin ndaj saj, e ka konfirmuar vet konsullata përmes në postimi në rrjetin social, Facebook.

“Në orën 23:15, Konsullata e Nderit e Republikës së Shqipërisë u granatua si pasojë e një sulmi ajror të trupave ruse. Konsulli i Nderit dhe stafi i konsullatës janë aktualisht të sigurt”, thuhet në njoftimin e tyre.

https://m.facebook.com/albconsul/videos/284443050436579/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

‘Ose vaksinën, ose burgun’/ Presidenti filipinas ‘kërcënon’ personat që nuk vaksinohen!

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte ka kërcënuar se do t’i burgosë personat…

Fushata e Kosovës për anëtarësim në NATO, flasin deputetë e ekspertë të sigurisë

Ditët e fundit pas luftës në Ukrainë janë shtuar zërat për përshpejtimin…

Në burgun e Shutkës është paraqitur koronavirusi

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe ka informuar se te një i burgosur…

Ambasadorja ukrainase në SHBA e quan Putinin kriminel lufte: Do jetë e vështirë ta drejtosh vendin nga Haga

Ambasadorja e Ukrainës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Oksana Markarova, e…

Ish-zyrtarët e akuzuar për keqpërdorime, ende në liri

Proceset gjyqësore kundër dhjetëra ish-zyrtarëve të Qeverisë së ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski, të…