Hristijan Pendikov (21), sekretar i klubit bullgar “Car Boris i Treti” në Ohër mbrëmë është rrahur nga tre sulmues, raportojnë mediat bullgare, ndërsa rastin e ka konfirmuar edhe MPB-ja e Maqedonisë.

Sulmi është kryer mbrëmë rreth orës 21:00 përballë një lokali në qendër të Ohrit. Viktima ka plasaritje në brinjë, rruaza dhe nofull të thyer.

Sulmuesit janë identifikuan, ndërsa MPB-ja njoftoi për rastin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ish-ministri i Jashtëm rus: Lufta në Ukrainë “një akt barbar”

Ish-ministri i Jashtëm rus, Andrei Kozyrev e ka quajtur barbare luftën në…

Evakuohet City Mall pas paralajmërimit për bombë

Para pak çaste më parë është evaukuaar qendra tregtare City MAll në…

Bolton: Për momentin nuk shoh zgjidhje për marrëveshjen mes Prishtinës dhe Beogradit

Ish-këshilltari i Donald Trump për sigurinë kombëtare, John Bolton, beson se mundësia…

“Nuk morëm Kosovën, të marrim Bosnjën”, serbët dhe dokumenti për ndryshimin e kufijve

Dokumenti “non-paper” që kryeministri slloven Janez Janša thuhet të ketë dorëzuar në…

Ish-diplomati serb: Vuçiqi shpresoi që Kurtit do t’i kundërvihej SHBA-ja, Rusia nuk na mbron në rast lufte

Ish-ambasadori serb i ish-Jugosllavisë në Britani të Madhe, Vladeta Jankoviq, ka deklaruar…