Partia Socialdemokrate përmes një aksioni simbolik kanë gjuajtur me qershia kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj tha se kryeministri ka ngrënë fjalët e tij derisa ka deklaruar një person të dëmshme për Kosovën.

Aksioni u quajt “Një grusht qershi për kryeministrin”. Megjithatë, nën masa të sigurisë dhe me ombrellë, kryeministri hyri në amfiteatrin e ish-Rilindjes, ku në një takim me qytetarë, do ta prezantojë buxhetin 2023.

Ata kanë hedhur qershi edhe para hyrjes së ndërtesës së Qeverisë, në shenjë proteste për marrëveshjen për targat.

Lidhur me rastin ka ndërhyrë edhe Policia e Kosovës, bashkë me mbrojtjen e afërt të kryeministrit Kurti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Vendet e BE-së, thirrje për gjykatë të posaçme për krimet e Rusisë

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian po mbajnë të premten ditën e dytë të…

Ambasadorja amerikane, Aggeler e zhgënjyer me gjyqësorin në RMV

“Fatkeqësisht, ‘investimi’ ynë në progresin e gjyqësorit nuk dha ‘kthimin’ e pritshëm”,…

Komandanti i KFOR-it: Nuk e tolerojmë dhunën dhe pikë

Komandanti i trupave të KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia ka deklaruar se ngjarjet…

“Ndihma aktuale ushtarake për Ukrainën është e pamjaftueshme”

Muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë për mbrojtjen e Ukrainës dhe…

Rinisin sot bisedimet për paqen

Rusia dhe Ukraina do të rinisin sërish sot bisedimet për gjetjen e…