Banorët e fshatit Debresh u sulmua sot herët në mëngjes për shkak se kanë shpërndarë materiale propagandistik në të gjithë fshatin, thonë nga Prokuroria Publike.

“Herët në mëngjes, u raportua një ngjarje që ndodhi në orën 03:20. Kryetari i bashkësisë lokale nga fshati Debresh raportoi një shkelje të heshtjes parazgjedhore nga dy persona nga fshati Debresh. Personat në një makinë shpërndanin fletushka propagandistike të një prej koalicioneve në të gjithë fshatin, gjatë së cilës ata u vunë re dhe u sulmuan fizikisht nga një person tjetër”, thonë nga Prokuroria.

Njëri nga personat që shpërndante materiale propagandistike u transferua në Qendrën e Urgjencës – Gostivar. Të gjithë ata që janë përfshirë janë aktualisht në stacionin policor, ndërsa po punohet për zbardhjen e rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…