Policia e Kosovës ka bërë të ditur se katër persona kanë pësuar lëndime trupore pasi janë sulmuar nga një grup i dyshuar.

Rasti ka ndodhur në rrugën “Viktor Majer” në Prishtinë, të premten rreth orës 15:44.

“Raportohet se lëndime trupore kanë pësuar 4 viktimat meshkuj kosovarë pasi të njëjtit ishin sulmuar fizikisht nga një grup i personave të dyshuar. Njëri nga viktimat është ndaluar në tretman mjekësorë në QKUK, ndërsa tre të lënduarit e tjerë pas pranimit të tretmanit mjekësorë janë liruar”, thuhet në raport.

Rasti nën hetime. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

H. Sulejman ef. Rexhepi për situatën aktuale në BFI akuzon pushtetin dhe BDI-në

Për herë të parë, që kur u shkarkua në mënyrë jokushtetutare nga…

Osmani uron kandidatët që fituan në raundin e dytë të zgjedhjeve, kërkon nga ta t’i realizojnë premtimet e dhëna

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka vlerësuar kulturën e lartë demokratike, të…

Angli: Kosovari dogji veten në sy të djalit – rasti po shërben si goditje ndaj bastoreve

Bashkëshorti i Julie Martin, Bill Troshupa, vrau veten në sy të djalit…

“REKET”, dëshmojnë biznesmenët e zhvatur nga BOKI 13

Derisa Resul Lloga dhe Ardian Amzoski nga Drim Bilding, në Shkup sot…

OSBE: Zgjedhjet ishin transparente dhe të qeta

Transparente dhe të qeta i përshkroi misioni i OSBE zgjedhjet e zhvilluara…