Të paktën katër persona janë plagosur e një ka ndërruar jetë në spital, pasi që një student nga Universiteti i Heidelburgut në Gjermani u fut në sallë me pushkë në dorë, me të cilën më pas hapi zjarr.

Siç raporton e përditshmja gjermane Bild, i riu plagosi katër persona. E një tjetër nuk i mbijetoi plagëve të marra pavarësisht që u dërgua në spital.

Studenti i armatosur ishte futur në sallë në kohën kur po ligjërohej, e pas sulmit ka dalë jashtë ku edhe ka kryer vetëvrasje.

Deri më tani nuk dihen motivet e sulmit, e policia beson se sulmi është kryer pa ndihmën e ndonjë personi tjetër (vetëm tashmë i ndjeri).

Rreth Universitetit të Heidelbergut, janë parë forca të shumta të policisë që kanë rrethuar zonën ku është kryer sulmi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shumë shpejt vaksinimi do të jetë i detyrueshëm kundër coronavirusit në Gjermani

Ndërsa ka debat në të gjithë botën nëse është e mundur të…

Ukrainasve po u arrin ndihma nga të gjitha anët, pas amerikanëve – tani norvegjezët u dërgojnë sisteme kundërajrore Mistral

Ministri i Brendshëm norvegjez Bjorn Arild Gram, ka bërë të ditur se…

Rrëzohet avioni ushtarak, piloti mbetet i varur në shtyllën e tensionit të lartë

Një avion ushtarak i forcave ajrore belge F-16 është rrëzuar në Francën…

Covid-19, Tetova dhe Gostivari me më shumë të infektuar

Pas Shkupit dhe Tetovës, shifra të larta të të infektuarve me koronavirus…

Ashpërsohen tonet mes SHBA-së dhe Turqisë

Janë ashpërsuar edhe më shumë tonet mes SHBA-së dhe Turqisë. Nëse Ankaraja…