Prifti Kristofer është therur disa herë me thikë në kishën Pierre-d’Aren në Nice të Francës, kurse një murgeshë është lënduar në sulmin që e realizoi një person i panjohur.

Që të dy janë dërguar në spital, derisa mediat franceze raportojnë se sulmuesi është vrarë, transmeton Telegrafi.

Prifti dhe murgesha janë dërguar në spital me autoambulancë dhe thuhet se jeta e tyre nuk është në rrezik.

Burri është arrestuar në mëngjes në Nice, pas sulmit me thikë në kishë Saint-Pierre-d’Aren, shkruan e përditshmja Le Parisien.

Bëhet fjalë për 31-vjeçarin, për të cilin policia deri më tani nuk po e trajton si akt terrorist. /Telegrafi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Serbia rrit masat e sigurisë në kufirin me Maqedoninë e Veriut

Tela me gjemba u vendosën në kufirin ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe…

“E supershfrytëzuar”, shkencëtarët : Shenjat “jetike” të Tokës po zbehen!

Shenjat jetike të Tokës po dobësohen me ritme rekord, paralajmërojnë një grup…

Çfarë janë raketat termobarike, që Rusia mund t’i përdor, shkatërrojnë një bllok qyteti me një goditje

Armët termobarike janë armët më brutale të luftës që ekzistojnë përveç atyre…

Rama: Konsultime me PD për Presidentin e ri

“Ilir Meta të shkarkohet, personazh grotesk që turpëron Shqipërinë” Edi Rama ka…

40 raste të reja me Covid-19, shërohen 11 pacientë

Institutin për Shëndet Publik gjatë ditës së sotme ka regjistruar 11 pacientë…