Një person u vra dhe një tjetër u plagos rëndë gjatë një sulmi me thikë në qytetin e Algeciras, Spanjë.

Kështu ka njoftuar ministria e Brendshme spanjolle, e cila ka treguar se ngjarja ndodhi në afërsi të një kishe katolike.

Sulmuesi është arrestuar dhe ndodhet në dhomat e paraburgimit, raporton associated press.

Fillimisht, ministria kishte thënë se sulmi ndodhi pranë kishës së San Lorenzos, por tash ka njoftuar se ngjarja ka ndodhur në afërsi të San Isidros.

Ndërkohë, policia po heton incidentin për të përcaktuar natyrën e sulmit.

Ndryshe, Spanja ka raportuar numër të madh të vrasjeve vitet e fundit, ku viktima ka më së shumti në radhët e gjinisë femërore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Çavasoglu në takim me Kurtin: Turqia nuk do lejojë që Ballkani të kthehet në vitet ’90-ta

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim Ministrin e Punëve të…

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Tërmeti me intensitet prej tre shkallëve sipas shkallës së makro-sizmike evropiane është…

Navalny dënohet me nëntë vjet burgim

Udhëheqësi i opozitës ruse, Aleksei Navalny, u dënua me nëntë vjet burgim,…

Kaya: Në Kahramanmaras kanë vdekur 70 shqiptarë

70 shqiptarë kanë vdekur si pasojë e tërmetit katastrofik në Kahramanmaras të…

VMRO kërkon dorëheqjen e Arsovskës: Është futur në histori si kryetarja më e paaftë

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, sot ka kërkuar dorëheqjen e kryetares së Bashkisë…