Dhjetë persona u goditën me thikë mbrëmjen e së premtes në një tren në Tokio, sipas Departamentit të Zjarrfikësve të Tokios.

Departamenti iu përgjigj një telefonate në orën 8:38 pasdite. dhe gjeti viktima me njolla gjaku kur mbërritën në vendin e ngjarjes.

Të gjitha viktimat ishin të vetëdijshme dhe një person u largua vetë, tha departamenti. Asnjë vdekje nuk është raportuar, shkruan cnn.

Sipas transmetuesit publik japonez, NHK, i dyshuari shkoi në një dyqan dhe u dorëzua, duke i thënë nëpunësit, “Unë jam i dyshuari për krimin që po luan në lajmet tani. Jam lodhur duke vrapuar”.

Policia Metropolitane e Tokios thotë se burri pranoi akuzën duke pohuar se “thjesht dëshironte të vriste çdo grua që dukej e lumtur”.

NHK raportoi se i dyshuari duket të jetë rreth të 30-ave dhe nëpunësi i dyqanit tha se kishte njolla gjaku në një pjesë të trupit të tij.

Incidenti ndodhi në një tren të Linjës Odakyu, midis stacionit Seijogakuen-mae dhe stacionit Soshigaya-Okura në Setagaya Ward. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Përplasje të ashpra mes policisë greke dhe migrantëve

Edhe në ditën e shtatë pas lëshimit nga kampet, vazhduan përplasjet ndërmjet…

Konfirmohen disa nga parregullsitë gjatë punësimeve në ASK

Kryeministri Zoran Zaev arsyeton mungesën e testit të poligrafit dhe integritetit për…

Zgjedhjet në Gjermani forcuan qendrën dhe ndëshkuan ekstremet

Fituesit e zgjedhjeve parlamentare janë socialdemokratët. Por votën për ndryshim e morën…

Kryeinspektorja paralajmëron dënime më të ashpëra për ndotësit e ambientit

Dënimet duhet të jenë më rigoroze. Përdorimi i karburanteve fosile është diçka…

Kriza nga pandemia/ Turizmi ndërkombëtar humbi 460 miliardë dollarë

Të dhënat e Organizatës Turistike Botërore të Kombeve të Bashkuara tregojnë se…