Kryetari i Bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko thotë se kanë shumë të lënduar pas një sulmi me raketë që është bërë sot rreth orës 06:30. Kjo raketë e kishte goditur një ndërtesë banimi.

“Ne po bëjmë gjithçka që mundemi për të ndalur zjarrin dhe për të nxjerrë njerëzit nga ndërtesat e shkatërruara”.

“Shpresojmë që askush të mos ketë vdekur, por informacionin përfundimtar do ta kemi brenda disa orësh”,ka thënë Klitschko.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Fejzi Aziri: Brenda 10 ditëve do të dorëzoj prova dhe argumente për porositësit dhe ekzekutorëve të vërtet të “Monstrës”

Fejzi Aziri në fjalën e tij ka thënë se ky aktvendim është…

Efendi Rexhepi: E shoh si gabim të rëndë që po prodhojmë hiper kuadro hoxhallarësh

Në intervstën eksluzive dhënë TetovaSot, ish-Reisul Ulema i BFI-së, H. Sulejman ef.…

125 të infektuar me Kovid-19 në 24 orët e fundit, 6 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer…

VV-LDK dakordësi programore

Koalicioni Vetëvendosje-LDK në Kosovë po njëson programin qeverisës për katër vitet e…

SHBA-ja duhet të shtojë angazhimin në Ballkan, thotë ish-presidentja kroate

Shtetet e Bashkuara duhet të shtojnë angazhimin e tyre në Ballkanin Perëndimor…