Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në hapësirat e fabrikës së Mercedes-Benzit në Sindelfingen të Gjermanisë, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë humbur jetën dy persona.

Raportohet se autori është një 53-vjeçar, punonjës i jashtëm i një kompanie logjistike.

Policia ka sekuestruar armën e dyshuar për vrasje. Një zëdhënës tha se nuk kishte informacion se çfarë lloj arme ishte.

Për aktin dhe motivin duhet të merret në pyetje i dyshuari i arrestuar (53). Gjithashtu, u bënë edhe pyetje të shumta të dëshmitarëve.

Disa punonjës të Mercedesit që u larguan nga uzina raportuan për BILD se sulmi thuhet se kishte për qëllim drejtuesit e ekipit. Të shtënat janë qëlluar në zonën e zyrës së drejtuesit të ekipit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Maqedonia e Veriut shpall gjashtë diplomatë rusë persona non grata

Sot në hapësirat e Ministrisë së Punëve të Jashtme në Maqedoninë e…

Shefi i NATO-s: Bakhmuti mund të bie për pak ditë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka komentuar në konferencën për…

Haxhiu: Nëse veç një anëtar i komisionit s’e kryen detyrën e tij, vetë e çoj në prokurori

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, në shqyrtimin e propozimit të Qeverisë së…

z/Reisi Saqipi, mirëpret delegacionin e teologëve protestantë dhe katolikë, nga kryeqyteti i shtetit helvetik te Bernit

Një grup ekomenike i përbërë nga disa teologë protestantë dhe katolikë, nga…

Një digresion për BDI-në mbi përmbajtjen trushpërlarëse të komunikesë së sodit

Nga: Qenan ALIU / Ju lutemi, pa institucione funksionale nuk mund të…