Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Amerikës, Jake Sullivan, është takuar me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky, në Kiev.

Sullivan pohoi gjithashtu ofrimin e vazhdueshëm të ndihmës ekonomike dhe humanitare, si dhe përpjekjet e vazhdueshme me partnerët për të mbajtur Rusinë përgjegjëse për agresionin e saj.

Vizita u bë për të nënvizuar mbështetjen e palëkundur të Shteteve të Bashkuara për Ukrainën dhe popullin e saj ndërsa mbrojnë sovranitetin e tyre, thuhet në njoftimin e Shtëpisë së Bardhë, transmeton Klankosova.tv.

Sullivan, mes tjerash, nënvizuar mbështetjen e palëkundur të Shteteve të Bashkuara për Ukrainën dhe popullin e saj ndërsa mbrojnë sovranitetin e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Policia po heton vrasjen e dyfishtë në Butel

Policia është duke punuar për zbardhjen e motivit nga përleshja e armatosur…

Adem Grabovcit i vërtetohet dënimi për rastin “Pronto”

Gjykata Supreme e ka vërtetuar aktgjykimin e Gjykatës së Apelit ndaj Adem…

Familje prej gjashtë anëtarësh, përfshirë tre fëmijë, vriten në Francë

Një i ri është qëlluar për vdekje pasi thuhet se vrau pesë…

Në Beograd shfaqen posterë ku thuhet se Zelensky “është terrorist i NATO-s”

Në qendër të Beogradit janë vendosur posterë me fotografinë e presidentit ukrainas,…

Gjykata Penale “ngrin” pasurinë e pronarit të bankës Eurostandard Trifun Kostovski

Gjykata Penale ngriu pasurinë e biznesmenit Trifun Kostovski, pronar i Bankës së…