Një qytet i madh kinez ka miratuar masa dramatike karantine kundër koronavirusit të ri pasi u zbulua një shpërthim i ri.

Më shumë se 70 persona janë infektuar dhe mbi 4000 janë duke u testuar në Harbin, pasi virusi besohej se ishte sjellë në qytet nga një student që ishte kthyer nga Nju Jorku, sipas raporteve të mediave, shkruan “Daily Mail”.

Zyrtarët kanë ndaluar grumbullimet dhe kanë urdhëruar komunitetet të monitorojnë nga afër vizitorët jolokalë dhe automjetet në qytetin me rreth 10 milionë banorë.

Pika kontrolli janë instaluar në aeroport dhe stacionet e trenave, për të kontrolluar ata që vijnë nga jashtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…