Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të marrë pjesë në Takimin e Përvitshëm të Forumit Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës.

Pos pranisë së tij në takim, Stoltenbergu do të takohet edhe me udhëheqës të tjerë ndërkombëtarë që do të jenë pjesë e eventit.

Ai do ta mbajë një fjalim në këtë forum, e i cili do të pasohet me një sesion pyetje-përgjigjesh.

Më pas, pikë e diskutimit do të jetë edhe siguria në Evropë, ku në panel të diskutimit do të jetë edhe vetë Stoltenbergu, por edhe kryeministri i Belgjikës, Ministri i Mbrojtjes i Holandës dhe presidenti i Maqedonisë së Veriut.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Gjukanoviq: Vetëm një njeri pa dinjitet e lejon veten të shkojë në Manastirin e Cetinjës me helikopter

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, e ka kritikuar formën e…

Gjykata vendosi: Do të ketë rikonstruim të rastit “Naser Eshtrefi”

Gjykatësja Dijana Gruevska – Ilievska në seancën e sotme njoftoi se kanë…

Rusia tërhiqet nga kufiri me Ukrainën

Rusia nisi të premten tërheqjen e trupave nga kufiri lindor i Ukrainës,…

Çavasoglu në takim me Kurtin: Turqia nuk do lejojë që Ballkani të kthehet në vitet ’90-ta

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim Ministrin e Punëve të…

Rriten shqetësimet rreth sigurisë së Kapitolit

Siguria në godinën e Kongresit të Shteteve të Bashkuara po shqyrtohet sërish…