Para gati tre viteve, respektivisht më 21 qershor të vitit 2018, drejtori i Inspektoratit shtetëror të tregut, Stojko Paunovski, ishte rrahur, në Tetovë. Lidhur me rastin kanë shkruar mediumet maqedonase më 22 qershor, sipas të cilave, fillimisht është rrahur djali i tij, e pastaj Paunovski, i cili më herët ka qenë deputet i LSDM-së, transmeton gazeta Lajm.

Kuptohet, sipas ketyre mediumeve, fajtorë për incidentin kanë qenë shqiptarët.
Më poshtë keni edhe linkun se si kanë raportuar mediumet aso kohe:

ТЕШКО ПРЕТЕПАН ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК НА СДСМ СТОЈКО ПАУНОСКИ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…