Në kuadër të stërvitjes “Defender Europe 21”, ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi priti në një takim zyrtar komandantin e ushtrisë amerikane në Europë dhe Afrikë general Christopher Cavoli.

Gjenerali u njoh me masat e marra nga vendi ynë për mbarëvajtjen e kësaj stërvitjeje të rëndësishme.

Ministri Peleshi u shpreh besimplotë se do të shërbejë si gur themeli për çuarjen përpara dhe intensifikimin e stërvitjeve dypalëshe.

Stërvitja “Defender 21” është cilësuar si një mundësi e shkëlqyer që ushtarakët shqiptarë dhe ata amerikanë, të stërviten së bashku në mënyrë që ata të jenë të aftë që në të ardhmen të përballojnë sfidat, po së bashku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ministrja e Jashtme britanike,Truss: Rusia t’i japë fund aktivitetit keqdashës ndaj Ukrainës

ATSH-DPA/ Ministrja e Jashtme britanike Liz Truss i ka bërë një thirrje…

Erdogan do të bisedojë me Zelenskin dhe Putinin

“Marreveshja është e mundshme, palët me qëndrime të përaferta” Ankaraja po luan…

Ambasadorja franceze në Sofje: Nuk ka ndryshim në propozimin e fundit

Në Kuvendin bullgar, kryetari i partisë “Rilindja”, Kostadin Kostadinov, informoi se do…

Stojko Paunovski ishte rrahur në Tetovë para 3 viteve, disa media akuzonin shqiptarët

Para gati tre viteve, respektivisht më 21 qershor të vitit 2018, drejtori…

Humb jetën një puntorë i EVN-së, bie nga shtylla elektrike

Një punonjës i EVN-së ka humbur jetën në vend të punës si…