Për herë të parë incizimin i cili u publikua në opinion nga ana e gazetës italiane “La Verita” për rastin “Zhvatja”, e ka parë edhe prokurorja Lile Stafanova.
Stefanova e cila e ka udhëhequr lëndën për rastin “Perandoria” ka thënë se është e tmerruar nga pamjet që ka parë në videon.
“Jo vetëm që nuk e kam ditur se ka incizim të tillë, por edhe jam e tmerruar. Pres që Prokuroria për krim të organizuar tërësisht ta pastroj këtë rast. Unë do të bashkëpunoj dhe do të shpërndajë të gjitha gjërat që i di, ndërsa tani nuk mund t’i them për të mos dëmtuar hetimin”, ka thënë Stefanova në bisedë telefonike për 24vesti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…