Prokurorja nga Prokuroria Speciale Publike, Lile Stefanova është ftuar nga Prokuroria Themelore Publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Ajo në cilësinë e dëshmitarit duhet të paraqitet të martën në Prokurori për rastin “Zhvatja”.

Jozyrtarisht mësohet se më pas do të ftohet edhe prokurorja Speciale Katica Janeva.

Stefanova mbrëmë nëpërmjet një komunikate e publikuar në faqen e PSP-së, ka kundërshtuar Janevën për lëndën “Perandoria” dhe për herë të parë publikisht u konfrontuan.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Sllavi Trifonov: E lëshova qeverinë për shkak të Maqedonisë

Lideri i “Ka një popull të tillë” Slavi Trifonov në një intervistë…

48 persona nuk kanë respektuar orën policore, 591 shkelje të masave mbrojtëse

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit…

Çmimi i naftës pëson rënie në bursën ndërkombëtare

Çmimet e naftës ranë të martën pas një rënie të kërkesës për…

Shtabi i Krizës propozon që nga java e ardhshme ora policore të fillojë në 21:00, kurse lokalet të punojnë në ambientet e jashtme

Shtabi i Krizës i ka propozuar sot Qeverisë se duke filluar nga…

Pronarët në Britaninë e Madhe nuk do t’u lejohet të marrin bakshishet

Bakshishet e klientëve do të shkojnë për stafin e bareve dhe restoranteve…