Një eksperte e ligjit ndërkombëtar për refugjatët thotë se bujaria e mikëpritjes së ukrainasve nga vendet evropiane, ka rindezur një ndjeshmëri dhe shpirt human në mbarë botën ndërsa ka shpalosur standartin e dyfishtë të ndjekur nga Evropa dhe vende të tjera ndaj grupeve të tjera të refugjatëve. Leah Zamore, drejtuese e programit për Krizat Humanitare në Qendrën për Bashkëpunimin Ndërkombëtar në Universitetin e Nju Jorkut shpreson se kjo krizë do të sjellë ndryshim në trajtimin e atyre që janë tashmë refugjatë apo që do të kërkojnë strehim në të ardhmen.

Kliko linkun : https://www.zeriamerikes.com/a/6483164.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Macron dhe Putin do të zhvillojnë sot bisedë telefonike

Zyra e presidentit francez, ka njoftuar se Emmanuel Macron do të flasë…

Ish-diplomati serb: Vuçiqi shpresoi që Kurtit do t’i kundërvihej SHBA-ja, Rusia nuk na mbron në rast lufte

Ish-ambasadori serb i ish-Jugosllavisë në Britani të Madhe, Vladeta Jankoviq, ka deklaruar…

Hallaçi: Betejë në Kumanovë

Herët në mëngjesin e të shtunës.me datën 09.05.2015, rreth orës 5.oo në…

BE: Nuk do ta ndjekim shembullin e dekretit të Biden në Ballkanin Perëndimor

Dekreti i presidentit të SHBA-së mbi zgjerimin e masave emergjente në Ballkanin…

KFOR nis stërvitjet ushtarake në Aeroportin e Gjakovës (VIDEO)

Forcat e KFOR-it të udhëhequra nga NATO janë duke zhvilluar stërvitje operacionale…