Qeveria palestineze ka akuzuar Izraelin se po përdor “këpucë spiune” për të përgjuar njerëzit në Rripin e Gazës.

Mësohet se janë gjetur çipe sekrete elektronikë të qepura brenda këpucëve në zonën e thembrës së këmbës.

Këto këpucë do të shkonin si produkte importi, por u bllokuan dhe më pas u dërguan për ekzaminime.

Sipas mediave palestineze Izraeli po përpiqet të spiunojë anëtarët e “rezistencës palestineze”.

Kurse nga qeveria izraelite nuk ka pasur ende asgjë reagim për këto akuza, por kjo metodë spiunazhi është cilësuar si risi.

Data: 19 Shkurt 2019 08:
Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/fun/spiunet-sofistikojne-metodat-e-pergjimit-vendosin-cipa-pergjues-atje-ku-nuk-pritej-628129/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Do të hapen dyqanet, restorantet e kafenetë, ja vendi i parë në Europë që planifikon të dalë nga izolimi

Synimi është nga 14 prilli. Dyqanet e vogla deri në 400 metra…

Deklarata shokuese e zyrtarit kinez: Koronavirusin në Kinë e solli ushtria amerikane

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Kinës Zhao Lijian ka bërë deklaratë…

VIDEO / Ushtari izraelit qëllon me plumb pas shpine palestinezin… për qejf

Ky është momenti shokues kur një ushtar izraelit është regjistruar duke qëlluar…

Boris Johnson në Elysee si në shtëpi, këmbët mbi tryezë në takimin me Macron

Në fotot zyrtare me këmbët në tryezë. Më shumë sesa vetë Brexit,…

I doli para një tufë luanësh, udhëheqësi “ngrin” në vend

Një udhëheqës i një ekspedite u trondit kur po ndiqte gjurmët e…