Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) e ka dorëzuar një version publik me emrat e disa prej viktimave që pretendohet se janë vrarë ose zhdukur me forcë.

Këta emra janë pjesë e aktakuzës në rastin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit, ku bëhen të ditur emrat e disa nga viktimat që pretendohen se janë vrarë dhe disa të tjerëve që pretendohen se janë zhdukur me forcë.

ZPS ka publikuar edhe zonat në të cilat thuhet se janë vrarë viktimat. Aty prin Klina me 25 viktima, pasuar nga Malisheva me 14, pastaj Lipjani e Rahoveci me nga 11, Drenasi me 10, Skenderaj me 8, Podujeva me 6, Ferizaj me 5, Gjakova me 3, si dhe Prishtina, Gjilani e Suhareka me nga 2 viktima.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Escobar të dielën shkon në Bosnjë, në kohën e një krize të thellë politike

I dërguari special i presidentit amerikan Joe Biden për Ballkanin Perëndimor, Gabriel…

Arrestohet i dyshuari për plagosjen e një personi në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin për plagosjen e një personi…

Kim paralajmëron krizë të vështirë në Korenë e Veriut

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, u bëri thirrje qytetarëve…

Inteligjenca britanike: Të paktën dhjetë anije ruse u larguan nga baza e Detit të Zi

Të paktën dhjetë anije ruse u larguan këtë javë nga baza e…

Pas shtatë orësh përfundon vizita e prindërve të Thaçit në Hagë

Pas afro shtatë orësh ka përfunduar vizita e Haxhi dhe Hyrë Thaçit…