Punëtori i Agjencisë Shtetërore Serbe të Lajmeve, Tanjug, është duke dëshmuar në Gjykatën Speciale në rastin e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit.

Radosheviq dhe fotografi, Vladmiri Dobriçiq, ishin ndaluar nga pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës më 1998, për t’u liruar më pas me kërkesën e bashkësisë ndërkombëtare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sulmohet me armë një qendër tregtare në Tajlandë

Policia tajlandeze është ngritur në alarm pasi një person i armatosur ka…

Alexei Navalny dërgohet në një vend të panjohur – nuk dihet asgjë për fatin e kritikuesit të Kremlinit

Lideri i burgosur i opozitës ruse, Alexei Navalny është transferuar nga njësia…

Një nga truprojat e presidentit Pendarovski, pozitiv në Kovid-19

Një person nga ekipi i sigurimit të presidentit, Stevo Pendarovski, i punësuar…

Natë e qetë në veri, serbët protestojnë edhe sot

Në komunat veriore të Kosovës ku serbët po protestojnë qe disa ditë…

Ministri ukrainas: Raketat ruse goditën 30 për qind të infrastrukturës energjetike

Sulmet ajrore të rusëve që u kryen gjatë javës së kaluar mbi…