Kryeministri Oliver Spasovski sot përmes një video mesazhi në profilin e tij në facebook dërgoi një porosi deri tek të gjithë qytetarët që t’i anulojnë udhëtimet e tyre jashtë shtetit.

“Çdo shtet në rajon dhe Evropë ka masat e saja për mbrojtje dhe kemi probleme që qytetarët të mos mund të kalojnë kufijtë apo të mbeten diku të bllokuar në vendkalimet kufitare”, deklaroi Spasovski.

Kjo sipas tij shkakton probleme shtesë për shtetin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Gjenerali shqiptar i dërgon porosinë e fortë Vuçiqit

Ish-ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Dritan Demiraj, ka komentuar pas deklaratës së…

Garë për bateri të makinave elektrike/ Fabrika në Suedi siguroi një porosi prej 30 miliardë$

Në pamje shihet super-fabrika e re evropiane e baterive Northvolt në veri…

AGM bën thirrje të mos hiqen tekstet për aferën “Zhvatja”

Asociacioni i Gazetarëve të Maqedonisë (AGM) kërkon nga anëtarët e tyre të…

VMRO-DPMNE: Letërnjoftime nuk po jepen për më shumë se 20 ditë, MPB e Spasovskit nuk është funksionale

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se “MPB-ja e Spasovskit është jofunksionale,…

Tërmet prej 2.2 shkallë të Rihterit në Gjilan

Lëkundje të tokës janë regjistruar sot në qytetin e Gjilanit. Lajmin për…