Kryeministri Oliver Spasovski sot përmes një video mesazhi në profilin e tij në facebook dërgoi një porosi deri tek të gjithë qytetarët që t’i anulojnë udhëtimet e tyre jashtë shtetit.

“Çdo shtet në rajon dhe Evropë ka masat e saja për mbrojtje dhe kemi probleme që qytetarët të mos mund të kalojnë kufijtë apo të mbeten diku të bllokuar në vendkalimet kufitare”, deklaroi Spasovski.

Kjo sipas tij shkakton probleme shtesë për shtetin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…