Qeveria spanjolle i dorëzoi Ukrainës sistemet e para të raketave anti-ajrore amerikane Hawk, tha ministri i Mbrojtjes, Oleksiy Reznikov.

Gjithashtu, sipas tij, më shumë ushtarë ukrainas do t’i nënshtrohen stërvitjes në Spanjë.

Më 2 dhjetor, Reznikov u takua në Odesa me Ministren e Mbrojtjes së Spanjës, Margarita Robles.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Përfundon numërimi i të gjitha votave në 33 komuna, këto janë rezultatet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka përfunduar numërimin e votave në 33…

Finlanda dhe Estonia i bëjnë thirrje BE-së që të ndalojë vizat turistike për rusët

Udhëheqësit e Estonisë dhe Finlandës duan që vendet e tjera të Bashkimit…

Tentoi të hynte në banesë dhe e kërcënoi pronaren me armë, arrestohet i dyshuari

Policia ka arrestuar një person të premten në Prishtinë, pasi dyshohet se…

Numri i rasteve aktive të infektuar me Kovid-19 arrin 470 persona, më shumë në Shkup

Kaluan dy ditë në vend pasi ora policore është hequr tërësisht, me…

Haxhiu: Paraja e pasuria e keqpërdorur duhet të konfiskohet – ajo është e qytetarëve dhe jo e individëve

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se ndër zotimet e para…