Bisedimet pritet të mbahen në kufirin Poloni-Bjellorusi

Rusia dhe Ukraina pritet të ulen sërish sot në tryezën e bisedimeve në përpjekje për t’i dhënë një zgjidhje konfliktit të armatosur.

Lajmi u bë i ditur një ditë më parë nga burime pranë Kremlinit për agjencinë e lajmeve ruse Tass.

Ndërsa Reuters raportoi se takimi pritet të mbahet në kufirin me Polonisë dhe Bjellorusisë.

Por për të pasur bisedime reale mbi një armëpushim, sipas Presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, Rusia duhet të ndalojë bombardimet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Cila vaksinë është më e pranuara për udhëtimet ndërkombëtare – AstraZeneca e para, Pfizer e dyta

Nisja e udhëtimeve ndërkombëtarë pa probleme është mbase treguesi më i mirë…

SPAK dorëzon kërkesën për arrestimin e deputetit të dorëhequr të PS-së në Shqipëri

Prokuroria e Posaçme SPAK ka dorëzuar në Gjykatën e Posaçme të Shkallës…

Komandant Sokoli: E vërteta e Grupit Kumanova, ja kush e organizoi, tre ditët e fundit ka pasur dron

Për ngjarjen e 9 dhe 10 majit të vitit 2015 akuzohen 37…

Harrojeni naftën, karburanti i së ardhmes është hidrogjeni i gjelbër!

Teksa kriza klimatike përshkallëzohet, bota po përdor gjithmonë e më shumë energji…

Turqi, 3 vaksina në fazën e provave njerëzore

Zv/presidenti turk, Fuat Oktay, ka bërë të ditur se studimet e shtatë…