Shqipëria pritet të marrë dhe 208 mijë doza të tjera vaksinash.

Lajmi është bërë i ditur nga Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama me anë të një postimi në mediat sociale.

Rama teksa ka postuar dhe foto të avionit në të cilin janë ngarkuar 208 mijë dozat e vaksinave, shkruan se pas pak orësh do të mbërrijnë në Rinas.

“208 MIJË VAKSINA TË TJERA ZBRESIN PAS PAK ORËSH NË RINAS”, është shprehur Rama.

Kjo është ngarkesa e tretë që vjen brenda pak ditëve në Shqipëri. Dje dhe pardje kanë mbërritur gati 100 mijë vaksina të tjera AstraZeneca./tvklan.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rusia dislokon tre avione bombardues me aftësi bërthamore në Siri

Ushtria ruse tha të martën se ka vendosur tre bombardues me rreze…

Po të mos ishte Klani i Zajazit, BDI-ja!

Status nga rrjeti social facebook i El Cheka 1.Nuk do zhdukeshin dhe…

Analisti britanik vlerëson se është në dëm të BE-së që nuk i liberalizoi vizat për Kosovën

Reporteri britanik, Tim Judah, që njëkohësisht është edhe analist politik dhe është…

Deklarata e samitit të Brdos

Liderët e e Bashkimit Evropian bashkë edhe me shtetet anëtare në konsultim…

Konfirmohet vrasja e qytetarit të dytë amerikanë në Ukrainë

Shtetasi i dytë amerikan është vrarë gjatë luftimeve në Ukrainë, raportoi fillimisht…