Shkruan: Fatmir Reçica Llugaxhia, luftëtari i UÇK-së

Sot morrem një lajm të mirë për gjithë neve Grupin e Kumanovës, me gjasë po afrohet lirimi i jon!?

Pas një kohe të gjatë, si duket po vjen një lajm i mirë për neve pjesëtarët e Grupit të Kumanovës. Më sa duket shumë shpejtë do të caktohet seanca gjyqësore në Gjykatën Supreme për Grupin e Kumanovës, Rasti pritet të hapet në shkallë të tretë pas ankesës që bënë avokatët mbrojtës, të pakënaqur nga gjykimet drakonike të shqiptuara ndaj gjith neve pjesëtarëve të Grupit të Kumaovës Gjykata Penale në shkallë të parë dhe shkalles të dytë.

Jam i bindur se të mëdha janë gjasat që Gjykata e shkallës së tretë ta rikthejë rastin në rigjykim në shkallë të parë, sepse herën e parë janë bërë shumë lëshime, për shkak se procesi në pjesën më të madhe të tij, është zhvilluar nën presion të politikës së qeverisë së kaluar.
Sipas mendimit tim, tani kur dy shtyllat kryesore të qeverisë së kaluar janë dobësuar (VMRO-DPMNE) po shpartallohet dhe pritet që politika të qëndrojë sa më larg rastit dhe drejtësia të dalë në shesh.

Nëse rasti kthehet në rigjykim në shkallë të parë, atëherë ne pjesëtarët e Grupit të Kumanovës duhet të lirohemi, e të mbrohemi në liri, sepse kemi kaluar më tepër se 2 vite” 29 muaj të plot në, Paraburgim, kështu thekson edhe Avokati Ibrahim Bajrami.

Me respekt!
Luftëtari i UÇK-së
Fatmir Reçica Llugaxhia

(lajmpress)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…