Kjo u konfirmua nga partitë nënshkruese të asaj nisme.

Nisma erdhi pasi koalicioni Bardh e Zi bëri thirrje për formimin e një qeverie të pakicës që nuk do të përbëhej nga Partia Demokratike e Socialistëve dhe Fronti Demokratik.

Nisma është e vlefshme nëse nënshkruhet nga 27 deputetë, raporton Rtcg.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Komandanti i KFOR-it viziton trupat e vendosura në pikëkalimet në Jarinjë e Bërnjak

Komandanti i misionit të KFOR-it të drejtuar nga NATO, Gjeneral Major Franco…

Portugalia arreston rabinin që ia dha nënshtetësinë Abramovichit

Oficerët në qytetin verior të Portos në Portugali kanë arrestuar liderin e…

Arriti në Gjermani para 6 vjetësh/ Tani emigranti kërkon të bëhet deputet

Pothuajse gjashtë vjet më pare, Tareq Alaows i hyri udhëtimit të rrezikshëm…

Çfarë do të thotë ‘heqja dorë nga patentat’ për vaksinat kundër COVID-19, dhe a do të jetë një zgjidhje për mungesën globale?

Vendimi i administratës së presidentit amerikan, Joe Biden, për të mbështetur një…

Shkon në 9 numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut

Alsat jozyrtarisht mëson se si pasojë e virusit Covid-19 gjatë 24 orëve…