Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë realizuar 868 testime për coronavirus, ndërsa 132 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre 57 janë nga Shkupi, 10 nga Kumanova, 19 nga Tetova, 1 nga Dibra, 13 nga Shtipi, 7 nga Prilepi, 3 nga Struga, 4 nga Velesi, 1 nga Manastiri, 5 nga Ohri, 6 nga Gostivari, 2 nga Probishtipi, 2 nga Shën Nikolla dhe nga një në Kavadar dhe Resnjë.

MSH informon se janë regjistruar edhe 12 viktima. Prej tyre: 5 nga Shkupi, 2 nga Tetova, 1 nga Gostivari, 2 nga Struga, 1 nga Shtipi dhe 1 nga Velesi.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 112 pacentë të shëruar. Më shumë nga Shkupi (42), Tetova 16, Shtipi 40, Prilepi 1, Velesi 1, Gostivari 5, Koçani 2, Probishtipi 3 dhe Shën Nikolla 2.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 6209, prej të cilëve 2427 janë shëruar, ndërsa 298 kanë ndërruar jetë. Momentalisht raste aktive janë 3484.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…