Bisedat e përgjuara kanë shqetësuar dukshëm personalitete të sferave të ndryshme, pasi që më këto përgjime përveç fjalorit banal ku ofendohen rëndë peronalitete të larta akademike, madje ede vetë bashkëpartiakët e Musa Xhaferit dhe Ali Ahmetit, në këto biseda ka elemente të dukshme të shkeleve ligjore dhe implikimit të BDI-së më procese të ndryshme gjyqësore.

Pas fyerjeve që u bëhet tetovarëve nga Musa Xhaferi dhe Ali Ahmeti në bisedat e përgjuara të publikuara nga El Cheka reagon komediani tetovar Hasim Memishi Sopi, aktor i Teatrit të Tetovës i cili në postimin e tij në facebook shkruan:

Tetova ka bërë demostratat e 68-ës!
Tetova ka bërë demostratat e 81-it;
Tetova ka kriju Shkëndijën;
Tetova ka bërë Universitetin;
Tetova ka bërë 2001-in;
Tetova do t’ua tregojë vendin edhe juve!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…