Oleksandr Usyk duket se do t’i sigurojë vetes një luftë të padiskutueshme për titullin e peshave të rënda me Tyson Fury teksa përballet me Daniel Dubois sonte në Poloni.

Mbajtësi i unifikuar i rripit pritej të takohej me britanikun në fund të vitit në Arabinë Saudite, por bisedimet u ndërprenë pavarësisht se ra dakord për një ndarje e parave në 70/30 në favor të Gypsy King. Ukrainasi tani po mbron titujt e tij të botës kundër Dubois, ndërsa kampioni i WBC-së duket se do të bëjë një tronditje të madhe në Wroclaw.

Dubois ka fituar katër luftime radhazi, të gjitha me nokaut që nga humbja e tij me ndërprerje ndaj Joe Joyce tri vite më parë. Usyk po refuzon të shikojë pas Dubois dhe e konsideron veten si të dobët në luftë, pavarësisht se shihet si favoritë.

Usyk kundër Dubois zhvillohet sonte në Tarczynski Arena në Wroclaw të Polonisë. Organizimi do të fillojë rreth orës 18:00 dhe ka 12 luftime që zhvillohen para ngjarjes kryesore. Kjo do të thotë që dueli pritet të nisë pas orës 00:00.

Duelet që zhvillohen sonte

Denys Berinchyk vs Anthony Yigit

Dmytro Mytrofanov vs Hamzah Sheeraz

Fiodor Czerkaszyn vs Anauel Ngamissengue

Rafal Wolczecki vs Roberto Arriaza

Daniel Lapin vs Aro Schwartz

Vasile Cebotari vs Joel Julio

Oleksandr Solomennikov vs Piotr Gudel

Yaroslav Khartsyz vs Konrad Czajkowski

Nursultan Amanzholov vs Lazizbek Mullojonov

Ziyad Almaayouf vs Janos Penzes

Bryce Mills vs Damian Tymosz

Oleksandr Usyk vs Daniel Dubois – për titujt e peshave të rënda të WBA, WBO, IBO dhe IBF.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Seferi do të përballet me kampionin e botës Kevin Lerena

Sefer Seferi do të ndeshet me Kevin Lerena për titullin e botës…

Evropiani i Xhudos: Krasniqi e mposht rusen dhe siguron finalen për medalje të bronztë

Distria Krasniqi është vetëm një fitore larg medaljes së bronztë në Kampionatin…

Anglia mund Italinë

Revansh pas finales së humbur në Europianin e fundit Anglia e nisi…

18-vjeçarja bën historinë në tenis

Britanikja Emma Raducanu mundi në finalen e US Open, kanadezen Leylah Fernandez…

Nora Gjakova e mahnitshme, kalon në çerekfinale të Botërorit

Xhudistja kosovare Nora Gjakova ka arritur në fazën tjetër të Kampionatit Botëror…